.
.
.
.
.
 
tel. 739 000 639
 
.
.
 
 

Montáž garnýže

DOPORUČENÍ PRO MONTÁŽ GARNÝŽE

V závislosti na interiéru volíme také vhodnou záclonovou tyč (garnýž). Do moderních interiérů se hodí zejména hranaté garnýže do ostatních pak klasické garnýže zejména o průměru 19 či 25mm. Na vzhled garnýže a jejím celkovém vyznění má vliv také vhodně zvolený typ koncovky.

Vzdálenost A mezi horní hranou (špaletou) okna a garnýží by neměla být menší než 10cm, a to z důvodů volného otevření okna.

Vzdálenost B mezi stěnou a záclonou tyčí by měla být v rozmezí 10 až 20cm. V tomto případě nezapomeňte vzít do úvahy hloubku parapetu a případného topení.

Vzdálenost C mezi bočními hranami (špaletami) okna a konzolemi garnýže by neměla být menší než 20cm. A to opět z důvodů volného otevření okna (záclony a závěsy nepřekáží při otevření).

VLASTNÍ MONTÁŽ

1. Pomocí vodováhy si ve vzdálenosti cca 10cm nad horní hranou (špaletou) okna vodorovnou čáru.

 

2. Naměřte vzdálenost min. 20cm od hrany okna a přeneste ji na vodorovnou čáru. Označte, vyvrtejte díry, vložte hmoždinky (součást balení garýží včetně vrutů) a přichyťte konzole vruty, zatím nedotahujte.

 

3. Zkontrolujte umístění obou popř. dalších konzolí zda jsou ve váze a dotáhněte. Nyní můžete vložit záclonovou tyč. Ještě jednou se ujistěte za pomocí vodováhy o rovnosti provedení. Pokud tyče spojujete za pomocí spojek (PVC, kovové, rohové)  je nutné mít vždy v místě spojení další podpůrnou konzoli.

 

4. Garnýž můžete připevnit také za pomocí bočních či stropních konzolí. Lze je také spojovat na různé délky, řešit rohově, řešit arkýře atp. Boční a stropní konzole, rohové spojky a ostatní naleznete v našem sortimentu v sekcích příslušenství. V tomto případě nás raději kontaktujte na tel. čísle 739 000 639. Rádi vám s výběrem pomůžeme popř. sestavíme cenovou nabídku a to zcela nezávazně.

5. Záclonové tyče můžete jakkoli zkracovat a to za pomocí pilky na železo. Nebojte se. Případné nedostatky v řezu dokonale schovají koncovky. POZOR! I u garnýží platí zásada "Dvakrát měř, jednou řež".